Pevkur: sotsiaaldemokraatide eelnõu ei toeta lasterikkaid peresid

Uudis
|
04.09.2012

Sotsiaalminister Hanno Pevkur kinnitas, et järgmise aasta 1. juulist rakenduv lastetoetuste tõusu reform on seadnud eesmärgiks toetada neid, kes rohkem abi vajavad. Kogu pere- ja lastepoliitika kujundamisel kui ka selle reformi elluviimisel on eesmärk liikuda suurema sündivuse suunas.

Märkimisväärselt tõuseb abivajajatele just kolmanda ja enama lapse toetus, sest riik hindab kõrgelt lasterikaste perede panust ühiskonda.

„Eile külvati meediasse asjatu segadus sotsiaaldemokraatide ettepanekutest lastetoetuste kohta, kes tegelikult toetavad oma ettepanekus vaid esimese ja teise lapse toetuse tõstmist, kuid riik peab olulisemaks enam panustada lasterikaste ehk kolme ja enam lapsega perede toetamist,“ sõnas Hanno Pevkur.

„Näiteks sotsiaaldemokraatide eelnõu kohaselt saab neljaliikmeline pere toetust 230,16 eurot, aga lastetoetuste tõusu reformi täielikul rakendumisel on abivajaja neljaliikmelise pere lastetoetus 310 eurot kuus,” ütles Pevkur.

Sotsiaalministri sõnul on oluline märkida, et kõik tänased peretoetused jäävad alles ehk kelleltki ei võeta mitte midagi ära, vaid abivajavad pered saavad täiendava sissetuleku lisalapsetoetuse näol.

Lastetoetuste tõusu reform jõustub kahes osas: järgmise aasta 1. juulist tõuseks esimese ja teise lapse toetus 30 euroni ja kolmanda ning enama lapse toetus 80 euroni.

Reformi lõplikul teostamisel on enim abivajavate laste toetused kahekordsed ehk pere esimese ja teise lapse puhul maksab riik lapse kohta toetust 40 eurot ning alates pere kolmandast lapsest 115 eurot lapse kohta. See võimaldab näiteks nelja abivajava lapsega perel laste arengusse panustada praegusega võrreldes aastas üle 1800 euro võrra rohkem.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt