Pevkur: riik kompenseerib omavalitsustele lastetoetuste tõusu reformiga seonduvad lisakulud

Uudis
|
19.09.2012

Sotsiaalminister Hanno Pevkur kinnitas täna Riigikogus toimunud Reformierakonna omavalitsuskogul, et riik kompenseerib kohalikele omavalitsustele vajaduspõhise lastetoetuste määramisega seotud kulud.

„Vajaduspõhise lastetoetuse tõusu reformi planeerimise käigus on olnud kõige keerulisem küsimus see, kuidas täiendava lastetoetuse määramist tehniliselt teostada. Oleme erinevate osapooltega koos arutanud ja leidnud, et parim lahendus on see, kus on kaasatud ka kohalikud omavalitsused. Nemad on peredele kõige lähemal ja teavad perede vajadusi,“ rääkis Pevkur.

Lisaks on Pevkuri sõnul kohalikel omavalitsustel välja töötatud süsteem toimetulekutoetuse määramiseks, mis võetakse üle teatud osas ka täiendava lapsetoetuse määramiseks. „Kohalikele omavalitsustele on see mõistagi lisakulu ja selleks on vastava raha tänaseks arvestatud kavandatava reformi eelarve hulka. Teisisõnu – riik kompenseerib kohalikele omavalitsustele täiendava lapsetoetuse määramiseks vajalikud kulud,“ kinnitas sotsiaalminister.

„Kohaliku omavalitsuse roll oleks lapsevanemate taotluste alusel välja selgitada, kes täiendavat abi vajavad ning määrata neile täiendav toetus,“ lausus Pevkur.

Tartu linnapea Urmas Kruuse sõnul toetab Reformierakonna omavalitsuskogu välja käidud lastetoetuse tõusu reformi plaani. “Lastetoetuste suurendamine neile peredele, kel toimetulekuga raskusi, on väga tervitatav ja kohalikud omavalitsused on siin kindlasti nõus igati kaasa aitama. Usun, et koostöös suudame tagada, et toetused jõuavad just neisse peredesse, kus seda kõige enam vajatakse,” ütles aasta isa 2010 Urmas Kruuse.

Reformierakonna välja käidud lastetoetuste tõusu reform näeb ette, et olemasolevaid peretoetusi kelleltki ära ei võeta ega vähendata. Vajaduspõhiselt kahekordistuvad lastetoetused abivajavatele peredele, kus elab üks või kaks last. Koalitsiooni töögrupis on kokkulepitud, et täiendavad lastetoetused jäävad välja toimetulekutoetuse arvestamisel. Kuidas täiendavalt toetada peresid, kus elab vähemalt kolm või enam last, selgub lähipäevil riigieelarve arutelude lõpptulemusena.

Reformierakonna omavalitsuskogu ühendab erakonda kuuluvaid kohalike volikogude esimehi, vallavanemaid, linnapäid ja maavanemaid. Reformierakond on kohalikes omavalitsustes kõige enam valitsusvastutust kandev erakond, juhtides 83 omavalitsust üle Eesti.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt