Pevkur Ratasele: Keskerakond suunaku Tallinnas PBKle kuluvad pool miljonit eurot ETV+

Uudis
|
14.08.2017

“Lugedes tänast lugu sellest, et ETV+ ei ole suutnud piisavalt oma vaatajaskonda kasvatada, on kahetsusväärne, et Tallinna linnavalitsust juhtiv Keskerakond on ostnud juba aastaid Kremli propagandakanaliks nimetatud PBK-lt maksumaksja raha eest saateid, mis kirjade järgi peaksid olema infosaated linnaelanikele, kuid tegelikult on tõde moonutav Keskerakonna propaganda,” ütles Reformierakonna esimees Hanno Pevkur.

Pevkuri sõnul on sellega venekeelsele elanikkonnale juba aastaid näidatud Eestit kõverpeeglist, lõhestades ühiskonda ja lükates muukeelseid inimesi aina sügavamasse isolatsiooni.

“Sellele, et eestlased ja venelased elavad paralleelühiskondades ning et see probleem on pigem süvenev, viitas ka tänavune inimarengu aruanne,” märkis Pevkur.

“2015. aastal, kui Reformierakonna juhitud valitsus otsustas eraldada raha venekeelse ETV+ loomiseks, oli üheks argumendiks see, et venekeelsele elanikkonnale tekiks kanal, kust saab kallutamata infot, kuhu venekeelne elanikkond koondada oma arvamusi ja kogemusi vahetama. Raadio4 on teinud väga head ja tänuväärset tööd, kuid televisioon on teadagi hoopis midagi muud,” lausus Pevkur.

“Hea Jüri Ratas, siin on Sulle kui Keskerakonna juhile konkreetne ettepanek: las sinu juhitava erakonna tegevlinnapea suunab selle 0,5 miljonit eurot ETV+,” sõnas Pevkur.

“Arvestades sellega, et ETV+ praegune eelarve on alla kahe miljoni euro, on 0,5 miljonit piisavalt suur summa, et aidata ajakirjanikel luua paremat programmi ja kasvatada vaatajaskonda. Kohtusin hiljuti ETV+ juhi Darja Saarega ja ta ütles, et selle rahaga saaks toota näiteks Ringvaate sarnast igapäevast saadet koos venekeelse iganädalase arutelusaatega. Ehk pool miljonit oleks väga suur ja tugev lisa objektiivse venekeelse meedia toetuseks,” ütles Reformierakonna esimees.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt