Pevkur: neil valimistel valitakse peaministrit, mitte presidenti

Uudis
|
Hanno Pevkur
|
05.02.2015

Reformierakonna juhatuse liikme, siseminister Hanno Pevkuri sõnul möönavad erakonnad, kes pakuvad juba praegu presidendikandidaate, et nende peaministrikandidaadid on nõrgavõitu.

“Reformierakond on seadnud eesmärgiks need valimised võita ja moodustada valitsus. Meil on tugev peaministrikandidaat. Neil valimistel valib Eesti rahvas Riigikogu ja seeläbi ka tõenäolist peaministrit, mitte presidenti,” ütles Pevkur.

Kommenteerides võimalust, et ühe erakonna kätte koonduks nii peaministri kui presidendi ametikoht, ütles Pevkur, et see ei ole Eestis ei mõeldav ega mõistlik.

“Tundub, et erakonnad, kes pakuvad juba praegu presidendikandidaate, tunnistavad, et nende peaministrikandidaadid on nõrgavõitu,” märkis Pevkur.

„Mis puudutab võimalikke valikuid presidendi ametikohale, siis meie oleme valmis toetama laiapõhjalise toetusega kandidaati, kel pole illusioone Venemaa suhtes, kes on tugev liberaalse ja parlamentaarse demokraatia toetaja ning kes on Eesti visiitkaardi ja esidiplomaadina rahvusvaheliselt silmatorkav. Isegi kui ta pole reformierakondlane,” lisas Pevkur.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt