Pevkur: koalitsioon tahab ettevõtluskeskkonda halvavad muudatused teha õiguslikult räpakalt

Uudis
|
08.05.2017

Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri sõnul näitab koalitsiooni otsus hääletada maksude kobareelnõu riigikogu menetlusse võtmise poolt, et käitutakse räpakalt ja vastupidiselt hea õigusloome tavadele.

“Keskerakonna, IRL-i ja sotsiaaldemokraatide koalitsioon läheb ajalukku kui kõige rohkem makse kehtestav valitsus. Nende teeneks on Eesti maksukeskkonna rikkumine ja ettevõtluskeskkonna halvendamine. Eelarvereegleid lõdvendatakse ja samal ajal kehtestatakse kuus uut maksu. Vähe sellest, et maksumuudatused on kahjulikud, need kehtestatakse ilma korrektse debati ja kaasamiseta,“ lausus Pevkur. 

Reformierakonna esimees tuletas meelde, et nii president kui õiguskantsler on tauninud õigusloomet, kus ühte kobarseadusesse on koondatud sisuliselt erinevate probleemidega eelnõud, millel puudub ühine eesmärk.

„Põhiseaduskomisjon on mõne aasta eest leidnud, et kobareelnõud pole aktsepteeritavad ning riigikogul on õigus jätta need menetlusse võtmata – riigikogu liikmetelt võetakse sisuliselt võimalus hääletada mõne ettepaneku poolt ja teise vastu,“ lisas riigikogu liige.

Valitsuskoalitsioon ei ole Pevkuri sõnul õppinud oma vigadest ning jätkab räpakat õigusloomet.

„Astmelise tulumaksu ning gaasiaktsiisi ja tööjõumaksude tõusu toonud kobareelnõu valiti eelmise aasta halvimaks seaduseks. Ootame õiguskantsleri seisukohta sellisele räpakale õigusloomele ja loodame, et ka president kasutab vajadusel oma õigust sellisele halvale õigusloomele tähelepanu juhtimiseks,“ ütles ta.

Riigikogu otsustas täna 50 poolthääle ja 39 vastuhäälega võtta menetlusse valitsuse algatatud tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muutmise seaduse eelnõu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt