Pentus: Tallinn peaks USA saatkonna ees vabandama

Uudis
|
10.02.2010

Reformierakonna Tallinna piirkonna juht Keit Pentus ütles Tallinna linnavalitsusest avalikuks tulnud Linnahalli skandaali kommenteerides, et Tallinna linnavalitsus peaks USA saatkonna ees vabandama.

“Sellise valega tehti Tallinna mainele kahju rohkem, kui Keskerakonna kontoris paraku taibatakse. Kui USA suursaatkond peab hakkama avalikult ümber lükkama Raepressi teateid, milles on Tallinna linnavalitsuse poolt avalikkusele müüdud olematut Ühendriikide valitsuse garantiid segasele investeerimisprojektile, siis on see paljude investorite jaoks märk, et Tallinna linnavalitsust ei saa võtta tõsiselt,” ütles Keit Pentus.

“Suurriigi valitsuse väljamõeldud investeeringute garantiisid presenteerides käituti arengumaades eelmise sajandi keskpaigas, mitte 2010. aastal Euroopa Liidu pealinnas. See on häbiväärne ja linnavalitsusel oleks kohane saata USA saatkonnale ametlik vabandus,” sõnas Pentus.

Pentus lisas, et kogu Linnahalli ümber toimuv on algusest peale olnud segane ja seda on aetud avalikkuse eest poolsalaja.

“Viimastel päevadel on tulnud lisaks uudiseid nii selle kohta, et muinsuskaitsjad ei tea siiani Linnahalli renoveerimisest midagi, kui selle kohta, et suurelt reklaamitud miljarditesse ulatuv investeering tundub eksisteerivat ainult Raepressi pressiteadetes,” lausus Pentus.

Pentuse hinnangul tähendab see seda, et avalikkusel on põhjust kõik Linnahalli puudutav tõsise luubi alla võtta. “Tõenäoliselt tuleb kogu Linnahalli ümber toimunut ja toimuvat tõsiselt analüüsida ka linnavolikogu revisjonikomisjonis,” lisas Pentus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt