Pentus: poliittsirkuse ajastu Tallinnas on läbi

Uudis
|
08.10.2009

Tänase Tallinna põhiprobleemidena nimetas Reformierakonna linnapeakandidaat Keit Pentus suletud ja ebademokraatlikku juhtimiskultuuri ja linnaeelarve rakendamist ühe partei teenistusse, arvestamata linlaste reaalseid vajadusi.

Pentuse sõnul peaksid linnavalitsuse jaoks olema ühteviisi olulised nii pensionärid, lapsed, koduomanikud, nii eesti kui vene kui ukraina keelt kõnelevad linnaelanikud. „Kõik pealinlased maksavad ühteviisi suurt maamaksu ja kõrgeid küttearveid, kõik me soovime, et meie lapsed saaksid käia kodulähedases laste heaoluga arvestavas lasteaias,” rääkis Pentus täna Kuku raadio Valimisstuudios.

„Eelarve koha pealt on praegu pealinnas prioriteedid täiesti paigast ära. See, et linn hoiab kokku lasteaedade ja noorte spordi pealt, suunates linna raha poliittsirkusesse, on täiesti absurdne. Heaperemeheliku linnajuhtimisega on Tallinnal võimalik linna tegevuskulude, sealhulgas propagandaeelarve olulise vähendamise pealt hoida kuni 400 miljonit krooni,” märkis Pentus.

Pentuse toonitas, et kindlasti ei saa kulude vähendamise kõrval tähelepanuta jätta ka tulude suurendamist, eriti välisvahendeid. „Potentsiaali eurorahade kaasamiseks on linnas küllaga, kui vaid suutlikkust oleks. Heaks näiteks on valitsuse poolt eraldatud 500 miljonit euroraha Põhjaväila ehituseks, millega linnavalitsus ei ole suutnud siiani algust teha ning mistõttu see raha läheb ilmselt lihtsalt raisku,” tõi Pentus näite linna suutmatusest eurorahade kasutamisel.

Pentuse sõnul peab ta samuti oluliseks, et Tallinnal oleks sõbralik ja toimiv koostöö riigiga. „Praegune linnavalitsus üritab aga kõigest väest inimesi uskuma panna, et valitsus on süüdi kõiges, alates majanduskriisist kuni kliima soojenemiseni,” lisas Pentus.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt