Pentus: ettevõtjate ja ülikoolide koostöös tekivad targad töökohad

Uudis
|
22.05.2010

Riigikogu aseesimees Keit Pentus arutas Kaubandus-Tööstuskoja Pärnu esindusega Pärnumaa ettevõtjate võimalikku koostööd kõrgkoolidega, et rakendada tehnilise kõrgharidusega noori kohalikes ettevõtetes.

“Pärnus on tänu kooli ja ettevõtjate koostööle läinud väga hästi käima kutsehariduskeskus. Samas on endiselt suur nõudlus tehnilise kõrgharidusega inimeste järgi, keda oleks võimalik rakendada nii oma tegevust ümber kujundavates ettevõtetes erinevate uuringute läbiviimisel kui kohalikes ettevõtetes ka tööle,” ütles Pentus kohtumise järel.

Pentus kinnitas Pärnu ettevõtjatele, et tema Riigikogu aseesimehena on valmis võtma selles küsimuses vahendaja rolli, et kõrgkoolide ja ettevõtjate esindajad ühe laua taha kokku tuua konkreetsete koostöökohtade leidmiseks.

“Ülikoolide huvi on teadustööle ja oma üliõpilastele praktilise väljundi leidmine. Ettevõtjate huvi on haritud ja tark tööjõud, kellega kõrgemat lisandväärtust luua. Kõigi huvi on, et need kaks omavahel võimalikult tihedat ja ladusat koostööd teeksid,” sõnas Pentus.

Keit Pentus tõi hästi toimivate näidetena välja Eesti toiduainetööstuse ja Tartu Ülikooli teadlaste koostöö ning Tallinna Tehnopoli, mis on loonud head kontaktid alustavate ja kasvavate tehnoloogiapõhiste ettevõtete ning Tallinna Tehnikaülikooli ja IT Kolledži vahel.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt