Peep Aru: järgmise aasta riigieelarve sillutab tee uueks majanduskasvuks

Uudis
|
20.10.2010

Kommenteerides täna Riigikogus esimesele lugemisele tulevat 2011. aasta riigieelarvet, toonitas Reformierakonna fraktsiooni esimees Peep Aru, et uus eelarve sillutab tee uueks majanduskasvuks.

Aru sõnul lõpetab Eesti riik oma eelarveaasta tõenäoliselt Euroopa Liidu väikseima defitsiidiga. ”2011. aastal taastuvad sissemaksed teise pensionisambasse, mille aastane kulu on 1,2 miljardit. Järgmisel aastal investeeringuteks kavandatud 16 miljardit krooni on kõigi aegade suurim investeeringute hulk, mis tehtud Eesti elu edendamiseks. Suur osa investeeringutest läheb avalike hoonete kordategemiseks ja energiasäästu suurendamiseks, mis parandab elukeskkonda ning vähendab märgatavalt riigi tulevasi kulutusi,” lausus Aru.

Aru toob positiivse sõnumina välja, et hariduskulud kasvavad tuleval aastal 7,9 protsenti. ”Ka kriisi ajal otsustas valitsus hariduskulusid miljardi krooni võrra suurendada, sest tegemist on meie jaoks prioriteetse valdkonnana. Samuti on sotsiaalministeeriumi eelarve järgmisel aastal miljardi krooni võrra suurem ehk kokku 41,3 miljardit krooni. Pensionid, peredega seotud toetused ega hüvitised ei vähene,” lisas Aru.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas lisab, et valitsusliidu eesmärk on hiljemalt 2013. aastaks saavutada taas eelarve kulude ja tulude tasakaal. ”Peame jätkama tavaks saanud konservatiivse eelarvepoliitikaga, mis on meie riiki majanduslanguse tingimustes oluliselt aidanud,” ütles Rõivas.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt