Paul-Eerik Rummo: Venemaa ei ole huvitatud stabiilsest Eestis (Eesti Päevaleht)

Arvamus
|
Paul-Eerik Rummo
|
04.05.2007

See on äärmiselt kahetsusväärne, aga meil ei tarvitseks luua erilisi illusioone selle kohta, et Venemaa oleks väga huvitatud stabiilsuse kindlustumisest Eestis.

Eesti Päevaleht, 04.05.2007

See on äärmiselt kahetsusväärne, aga meil ei tarvitseks luua erilisi illusioone selle kohta, et Venemaa oleks väga huvitatud stabiilsuse kindlustumisest Eestis.

Samuti ei maksaks arvata, et idanaabri huvides on see, et suhted eri rahvusgruppide vahel võiksid Eestis laabuma hakata.

Rahvastikuministri ametis oli suhteliselt raske viia läbi informeerimisüritusi vene koolides Ida-Virumaal.

Ma täheldasin, et elementaarne informatsioon Eesti kodakondsuse taotlemise võimaluste ja eksamikeks ettevalmistumise kohta ei ole väga suure osani mittekodanikest jõudnudki.

Kavandasime väga konkreetseid infokampaaniaid, et käia koolist kooli ja rääkida nendest asjadest, eriti pärast seda kui loodi võimalus sooritada kodakondsuseksamit otse koolides. Esiteks ei olnud kõikidel juhtudel nendesse koolidesse kuigi kerge pääseda.

Kui see siiski õnnestus, siis peale seda kui ma olin õpilastele nende Eestis olevaid võimalusi ja õigusi tutvustanud, vaatasid nad mõnel korral hämmeldusega oma kooli direktori ja õpetajate otsa ning küsisid minu kuuldes, et miks te ei ole meile sellest kunagi rääkinud.

Sellist infoblokaadi ja teisejärgulisena tundmist on sugereeritud paljudele venekeelsetele noortele. Me ei saa ühiskonnas rääkida inimestest kui eestlastest ja venelastest. Pigem hoopis nendest, kes on nõukogude aja nostalgia võimuses ja nendest, kes seda ei ole või on suutelised sellest vabanema.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt