Paul-Eerik Rummo: meie prioriteediks peab olema kiusamisvaba haridustee

Uudis
|
07.10.2014

Tänasel Reformierakonna parlamendifraktsiooni ja programmitoimkonna liikmete kohtumisel SA Kiusamise Vastu ja Lastekaitseliidu esindajatega tunnustas Paul-Eerik Rummo nende ühenduste ja nende partnerite head tööd koolikiusamise vähendamiseks Eestis. Koos arutati ideesid ja võimalusi sellekohase tegevuse viimiseks laiemale ja süsteemsemale alusele.

Uuringud näitavad, et koolikiusamine on Eestis vägagi tõsiseks probleemiks, millel on siirded kõigisse elusektoritesse. „Kui tajume oma ühiskondlikus õhkkonnas häirivalt palju kurjust, viha ja rumalat agressiivsust või koolides vähest koolirõõmu, siis ka mõistame, et olukorda saab parandada vaid maast-madalast pihta hakates,“ ütles Rummo.

Kohtumisel osalenud SA Kiusamise Vastu nõukogu liikme Rasmus Raski sõnul tuleb kiusamise probleemist rääkida avatult. ’’Kõik saab alguse üldistest väärtuskavatusest.  Meie töö märksõnadeks on siinkohal hoolivus, sallivus, julgus. Meil on olemas konkreetsed ideed, kuidas senisaavutatust edasi liikuda,“ lisas ta.

Teiste riikide praktika põhjal tõdeti, et ainult heast tahtmisest ja kodanikualgatuslikust projektipõhisest lähenemisest probleemi lahendamiseks ei piisa. Otsustati jätkata koostööd ühise valdkondadeülese programmi kujundamiseks ja elluviimiseks ning tõdeti, et nii oluline teema peab saama riiklikuks prioriteediks. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt