Õnne Pillak: toetame energiasõjas eakaid ja lapsi 50 euroga

Arvamus
|
Õnne Pillak
|
08.11.2022

Riigikogu liige Õnne Pillak sõnas eile parlamendis energiatoetuste arutelul, et riik tuleb energiasõjas haavatavamatele gruppidele appi, näiteks makstakse novembris eakatele ja lastega peredele 50-eurost elukallidustoetust.

“Oleme kogu rahvaga energiasõjas. See ei ole Eesti eripära. Püstloodis tõusnud energiahinnad ja nendega kaasas käiv rahulolematus on tabanud kogu Euroopat,“ ütles Pillak.

Tema sõnul on riik tõusnud energiahindade vastu astunud ambitsioonika meetmete paketiga. „Esiteks universaalteenus, mis annab kodutarbijatele ja väikeettevõtjatele meelerahu. Teiseks kompenseerib valitsus kütteperioodil kodutarbijatele elektrihinnast 50 eurot megavatt-tunni kohta. Gaasi kodutarbijatele hüvitatakse 80 eurot ületavast gaasihinnast 80%, seda kuni tarbimiseni 2600 kilovatt tundi kuus. Ka kaugkütte kodutarbijatele hüvitatakse 80 eurot megavatt-tunni kohta ületavast hinnast 80%.”

Lisaks tõi Õnne Pillak välja, et keskmine pension tõuseb järgmisel aastal 704 euroni ja saab tulumaksust vabaks ning tulumaksuvaba miinimum tõuseb 654 euroni kuus. „Novembris saavad sihitud abi kõige suuremas vaesusriskis olevaid grupid, kelleks on pensionärid ja lastega pered. 50 euro suurune elukalliduse toetus maksti pensionäridele automaatselt koos selle kuu pensioniga ja lastega peredele makstakse novembrikuu lastetoetusega,“ märkis Pillak.

„Raskel ajal tuleb riigil inimestele appi tulla. Valitsus ja siin riigikogus oleme seda teinud. Vastuvõetud toetusmeetmed on inimestele abiks, et  keerulisel ajal lihtsamalt hakkama saada,“ lõpetas Pillak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt