Õnne Pillak: Tallinnas tuleb sünnitoetus tõsta 640 eurole

Uudis
|
Õnne Pillak
|
17.12.2013

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon tegi linnavolikogule ettepaneku tõsta pealinnas makstav sünnitoetus 640 eurole. Fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku sõnul oleks sünnitoetuste kahekordistamine positiivseks linnavolikogu poolseks sammuks, millega näidataks üles hoolivust ning reaalset soovi tulevasi lapsevanemaid aidata.

„Tehtud muudatusettepaneku kohaselt saaks vanemad lapse sündides tänasega võrreldes 320 eurot rohkem linna poolt toetust. See tõus on abiks lapse sünniga kaasnevate kulude katmiseks igale perekonnale,“ arvas Pillak.

Pillaku sõnul on sünnitoetuste kahekordistamiseks vaja linnaeelarvest lisaraha ca 1,16 miljonit eurot.

„Volikogus arutlusel olevas Tallinna linna 2014. aasta eelarves on sünnitoetuste maksmiseks ettenähtud 1 168 000 eurot. Tõstes sünnitoetuse kahekordseks, läheks see kokku maksma 2 336 000 eurot, mis moodustab vaid umbes 0,46% 2014. aasta linnaeelarve kogumahust,“ lisas ta.

Pillaku arvates on tegu ettepanekuga, mis võiks volikogus enamuse toetuse saada. „See, et linn oma uutesse kodanikkesse panustab on minu meelest elementaarne. 640 eurot lapse sünni eest maksta ei ole suur summa linnale, kuid oluline toetus lapsevanemale.“

“Tallinna linn peaks olema teistele teenäitajaks, mitte järgi jooksjaks,” lisas Pillak. “Näiteks Vändra vallas on sünnitoetuse määr 400 eurot. Tallinn võiks sellest eeskuju võtta ja suurendada sünnitoetuse määra.”

„Sünnitoetuse määr on olnud 320 euro peal juba aastast 2002. Samal ajal on aga linna tulud kasvanud märgatavalt,“ lisas ta.

Tallinna 2014. aasta linnaeelarve teine ja kolmas lugemine toimuvad neljapäeval 19. detsembril.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt