Õnne Pillak: Tallinna ranitsatoetus tuleb maksta korraga kooliaasta alguses

Uudis
|
Õnne Pillak
|
29.07.2014

Tallinna ranitsatoetuse korda tuleb muuta ning maksta peredele 320-eurone toetus korraga enne lapse koolitee algust, kui vältimatud väljaminekud on kõige suuremad, leiab Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak.

“Ma ei pea õigeks olukorda, kus ranitsatoetus poolitatakse ja osa toetusest makstakse siis, kui kool on läbi ja kulutused juba tehtud,” ütleb Pillak.

“Kui eesmärk on peresid toetada lapse koolitee alguses, siis tuleb praegune kord vastavusse viia selle eesmärgiga. Ei ole ju nii, et kooliasju soetades saaks nende eest osaliselt maksta järgmise aasta juunikuus. Lapsevanematel tuleb nende eest maksta kohe, kooliaasta alguses,” arutleb Pillak.

Volikogu liikme arvates on loogiline, et linnapoolne toetus 320 eurot makstakse lapsevanematele välja ühes osas siis, kui kooli alguses tehtavad väljaminekud on kõige suuremad. “On aeg praegu kehtiv loogikaviga parandada ja muuta ranitsatoetuse maksmist Tallinnas selliselt, et 320-eurone toetus makstakse korraga välja sügisel, kui laps kooli läheb ja seda enim vajab,” lisab ta.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe arvates võiks vajalikud muudatused volikogus ära teha käesoleva aasta sügisel, et juba järgmisest aastast saaks linna eesmärgid ja teod olla vastavuses.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt