Õnne Pillak: Tallinna linna ülesanne on tagada tugispetsialisti abi lasteaias

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku arvates on väga oluline, et lapsed, kes vajavad tugispetsialisti abi lasteaias, saaksid selle abi.
 
„Me räägime lastest ja nende tulevikust. Kui on vaja leida lisarahastus, et lasteaiad saaksid vajalike spetsialiste kaasata erasektorist, siis linnal tuleb see raha leida. Oluline on, et lapsed ja nende vanemad saaksid abi õigel ajal, mitte lükata probleeme kaugemasse tulevikku,“ lausus Pillak.
 
Pillaku sõnul on sama meelt ka lasteaedade juhid ja tugispetsialistid ise. 
„Iga kord, kui tulevad jutuks lapse ja pere abistamise ja nõustamise võimalused, kuulen õpetajatelt ja tugispetsialistidel sama – kui me lasteaias ei märka ja ei sekku, on koolis lapse õigele rajale aitamine juba palju raskem,“ räägib ta, lisades et ajas ei ole see probleem väga muutunud.
 
„Lapsevanemana ootan abilinnapealt tegevusplaani, mida järgmisel aastal tehakse, et kõik lapsed, kes vajavad tugispetsialisti abi, saavad selle abi lasteaias. Kui palju on järgmisel aastal planeeritud lisarahastust ja kuidas on plaanitud vajalike tugispetsialistide leidmine, keda täna napib. Kuidas linn plaanib garanteerida, et kõik tugiteenust vajavad lapsed saaksid selle ja õigel ajal,“ selgitab Pillak.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt