Õnne Pillak: Tallinna lasteaiaõpetajate abide palk tõuseb järgmisel aastal 85 eurot

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku sõnul otsustas volikogu tõsta järgmisel aastal lasteaiaõpetajate abide palkasid 700 euro asemel 750 euroni. Planeeritust kiiremas tempos tulevat palgatõusu peab Pillak vajalikuks ja märgiliseks teoks.
 
“Kui esialgu plaanis linnavalitsus tõsta lasteaiaõpetajate abide palkasid 35 eurot ehk 665 eurolt 700-le kuus, siis volikogu otsustas toetada minu tehtud ettepanekut ning lasteaiaõpetajate abide palgad tõusevad 1. septembrist 85 eurot ehk 750 euroni kuus. Lasteaiaõpetajate palgad tõusevad 65 eurot, praeguselt 1250 eurolt 1315 eurole,” selgitab Pillak. Ta lisas, et kuigi ta muudatusettepanek nägi ette lasteaiaõpetajate abide palkade tõstmist 920 eurole ehk 70 protsendini lasteaiaõpetaja palgast, siis ettepaneku osaline toetamine on samm õiges suunas.
 
“Lasteaiaõpetajate ja õpetajate abide heaolu on mulle väga oluline, sest see, kuidas nad igapäevaselt hoolitsevad, abistavad ja on olemas meie laste jaoks ajal, mil me, lapsevanemad, tööl oleme, on tänuväärt ning nad peavad saama oma töö eest korralikku palka,” ütleb Pillak.
 
Pillaku tehtud ettepaneku teine pool nägi ette lasteaiaõpetajate ja õpetajate abide palgatõusu toomist 1. jaanuarile. “Linnavalitsus on lasteaiapedagoogide palgatõusu ette näinud järgmise aasta 1. septembrist. Minu tehtud muudatusettepaneku teine pool nägi ette selle toomist aasta algusesse. Kahjuks seda linnavalitsus ja keskfraktsiooni saadikud ei toetanud,” räägib Pillak.
 
“Palgatõusu toimumise ajast olen volikogus korduvalt rääkinud, vaielnud Mihhail Kõlvartiga ja teinud vajalikke ettepanekuid, aga küllap ei ole siis aeg veel küps. Nii nagu ma oma kõnes ütlesin linnapeale – mina alla ei anna, jaksu veenmiseks mul jätkub,” lubab Pillak.
 
Järgmise etapina peab Pillak vajalikuks seda, et lasteaiaõpetajate ja nende abide palgatõus hakkaks sarnaselt kooliõpetajate palkadega tõusma aasta algusest ehk 1. jaanuarist ning lasteaiaõpetajate abide töötasu moodustaks tulevikus 70% õpetajate brutopalgast. Hetkel kavandatava tõusu kohaselt moodustab abide töötasu 57% õpetajate töötasust.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt