Õnne Pillak: Tallinn suunaku linnajuhtide lisatasud lasteaiaõpetajate palgatõusu

Uudis
|
Õnne Pillak
|
28.04.2015

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku arvates peaks linnavalitsus lõpetama linnajuhtide tasustamise kõrgete lisatasudega ja investeerima selle raha näiteks lasteaiaõpetajate palgatõusu.

“See on lihtsalt piinlik, mis Tallinna linnavalitsuses toimub. Samal ajal, kui lasteaiaõpetajate miinimumpalga tõsmiseks raha napib, tasutatakse tuhandete eurodega abilinnapeadele erinevate nõukogude koosolekute juhtimise ja nendes osalemise eest,” rääkis Pillak.

Näitena tõi Pillak abilinnapead Taavi Aasa ja Arvo Sarapuu, kellele Tallinna maksumaksjate rahakotist makstakse lisaks nende põhipalgale üle 2000 euro lisatasu. “Taavi Aasa lisatasud küündivad 2730 euroni ja Arvo Sarapuu saab lisaks palgale veel 2145 eurot,” täpsustab ta.

“See on 8 lasteaiaõpetaja kuupalk või kui me räägime 100 eurosest palgatõusust, siis selle raha eest saaks tõsta 48 lasteaiaõpetaja miinimumpalga 900 eurole.”

Pillaku sõnul saab ta aru, et nõukogudes käimine on abilinnapeadele töö ja töö eest tuleb maksta palka. “Kuid ma tuletan meelde, et abilinnapeade tööülesandeks ongi oma valdkonna juhtimine ja selle eest makstakse neile juba töötasu igal kuul palga näol,” selgitas Pillak ning lisas, et kopsakateks lisatasudeks ta põhjust seetõttu ei näe. “Kui lasteaias toimuvad koristustalgud, kus osalevad ka õpetajad, siis neile ei maksta selle eest lisatasu. Miks peaks siis abilinnapeale maksma lisatasu selle eest, et ta juhib või käib oma haldusala koosolekul? See ongi tema töö,” rääkis Pillak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt