Õnne Pillak: millega lapseootel naised EKRE pahameele ära teenisid?

Arvamus
|
20.10.2023

Olen olnud üle kümne aasta poliitikas ning enda arvates selle aja jooksul juba üht-teist ka näinud, kuid osade poliitikute küünilisus suudab mind siiski halvas mõttes üllatada. Äsja olin tunnistajaks, kuidas EKRE ei kõhkle oma poliitiliste eesmärkide saavutamiseks isegi lapseootel naiste kallale minemast.

Juunis toetasid kõik riigikogus esindatud erakonnad õiguskantsler Ülle Madise ettepanekut laiendada tööandja vabatahtlikku haigushüvitist lapseootel naistele. Soovisime lahendada ebaõiglase olukorra, kus kõigil teistel töötajatel on see võimalus, aga rasedatel mitte.

Nüüd, kui vastav eelnõu riigikogus esimese lugemise läbis, otsustasid EKRE saadikud selle vastuvõtmist takistama asuda. Selleks esitasid nad sellele mitusada sisutühja muudatusettepanekut.

Jääb arusaamatuks, et miks? Kas tõesti on nende viha nii suur, et poliitilises võitluses nad enam üldse vahendeid ei vali?

„Kui metsa raiutakse, siis laastud lendavad,“ ütles EKRE esimees Martin Helme neljapäeval Esimeses stuudios. Eks me kõik mäleta tema suvist tsitaati, et koalitsioonil peab iga päev tööle tulles oksemaitse suus olema, kuid sellise käitumisega ei kiusa nad ju koalitsioonisaadikuid ega valitsuse liikmeid, vaid Eesti inimesi.

Kui valimistel lubas EKRE viia eestlaste sündimuse tõusuteele, siis nüüd hakkasid nad takistama suurema kindlustunde pakkumist lapseootel naistele.

Tekib küsimus, et kui kaugele nad selle kõigega lähevad? Täna lapseootel naised, aga kes homme? Pensionärid? Puuetega inimesed? Kas EKRE eesmärk ongi muuta kõikide Eesti inimeste elu võimalikult keeruliseks, sest nemad pole riigis võimul?

Mõistan, et erinevatel erakondadel on erinevad nägemused, kuidas Eesti elu edasi viia ning poliitiline debatt lähebki aegajalt tuliseks, kuid igal asjal on piirid. Nii nagu ei saa kuidagi aktsepteerida parlamendi tasalülitamist ja valimiste usaldusväärsuse kahtluse alla seadmist, ei saa kuidagi mõistvalt suhtuda ka sellesse, kui mõni erakond poliitilises võitluses abivajajad ohvriks toob.

Loodan väga, et EKRE liikmed mõistavad oma eksimust ja mõtlevad edaspidi paremini läbi, mis on nende tegude tagajärg. Ükski lapseootel naine ei vääri halvemasse olukorda jäämist seetõttu, et mõni erakond ei ole oma valimistulemusega rahul.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt