Õnne Pillak: Linnavalitsuse reklaamid lasteaedasid korda ei tee

Uudis
|
Õnne Pillak
|
31.05.2014

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku sõnul tuleb Tallinna 2014. aasta esimese lisaeelarvega tõsta lasteaedade investeeringud viiele miljonile eurole. Vajalikud vahendid on lisaeelarves olemas, kuid veel valel real.

“Ma ei mõista, millises universumis linnapea elab, kui ta väidab, et Tallinna lasteaiad on korras ja ei vaja lisavahendeid. Päriselus ei ole see nii,” arvas Pillak.

Pillaku sõnul on Savisaare linnavalitsus unustanud, et linna üheks olulisemaks kohustuseks on tagada lasteaedades laste turvalisus, kuid selle asemel tehakse üleriigilist telekanalit ja toodetakse linnarahva raha eest kalleid kampaaniaid.

“Samal ajal, kui lasteaedade lagedest kukub tükke alla, nende fassaadid lagunevad või rühmaruumid hallitavad, trükib linnapea värvilisi plakateid ja teeb kalleid telereklaame kõigi pealinna maksumaksjate raha eest,” lisas Pillak ja sõnas, et selline käitumine küüniline ja vale.

Volikogu liige on arvamusel, et Tallinna lapsevanemad ja lapsed väärivad kaasaegseid ja turvalisi lasteaedasid, kuid kahjuks on tänasel linnapeal sellest ükskõik. “Kuidas muidu seletada tema olematuid põhjendusi, miks linnavalitsus lasteaedade investeeringuid ei suurenda,” ütles Pillak ja tõi näiteks, et neljapäevasel lisaeelarve arutelul rahanduskomisjonis põhjendas linnapea, et tal lihtsalt ei ole tunnet selleks.

Pillak on kindel, et Tallinna maksumaksjate raha peab investeerima laste turvalisusse ning keskerakondlik enesereklaamimine tuleb lõpetada.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt