Õnne Pillak: Iga euro, mis on mõeldud hooldusperedes kasvavatele lastele, peab nendeni jõudma

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku sõnul peab iga euro, mis on mõeldud hooldusperedes kasvavatele lastele, nendeni ka jõudma. Sellega seoses saatis Pillak Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartile ettepaneku hooldusperede toetamise muutmiseks.
 
„Iga laps, ka vanemliku hooleta jäänud, peab saama võimaluse kasvada üles hoolitsevas ja armastavas perekonnas. Kui pere võtab endale teisest perest lapse kasvatada, tuleb seda toetada ja tunnustada igal võimalikul moel, ka rahaliselt,“ on Pillak veendunud.
 
“On ebaõiglane, et Tallinnas jäi eelmine aasta kasutamata ligi miljon eurot, mis oli mõeldud hooldusperedele. Linnajuhtide põhjendus, et kui ühele hooldusperele antakse, siis tahavad ka teised, ei ole tõsiseltvõetav,“ sõnab ta.
 
Pillaku sõnul ei takista mitte miski linnal hooldusperesid toetamast enam kui praegu seda tehakse. “Väidetavalt jäi eelmisel aastal lapse kohta kasutamata ca 1000 eurot. See on suur summa, millest oleks tõeline abi perele, kes on võtnud vastutuse kasvatada ja hoolitseda vanemateta jäänud lapse. Riigi eraldatud vahendite kasutamise reeglid otsustab iga omavalitsus ise. Seega on Mihhail Kõlvarti ja tema linnavalitsuse otsus, kui palju hooldusperesid Tallinnas toetatakse,” ütleb Pillak.
 

“Selle asemel, et veenda end, et hooldusperede rahaline toetamine praeguses miinimumahus on piisav, peaks linnapea küsima oma sotsiaalvaldkonna abilinnapea käest, millal ta esitab linnavalitsusele vajalikud määruste muudatused, et hooldusperede toetamine muutuks paindlikumaks ja iga euro päriselt jõuaks abivajajateni,” lisab Pillak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt