Õnne Pillak: hoidke neid, kes meie elude eest võitlevad!

Arvamus
|
Õnne Pillak
|
25.10.2021

Arstide liit pöördus meie kõigi poole palvega, et inimesed aitaksid oma valikutega vähendada koroonakriisist tingitud haiglakoormust.

Oma pöördumises kinnitasid nad, et vaktsineerimine on ainus viis viiruse ohjeldamiseks selliselt, et haiglatel oleks võimalik pakkuda igakülgset raviteenust.

Arstid ja õed peavad vajalikuks ka tõhustada piiranguid vaktsineerimata inimestele ning kontrollida neist kinnipidamist. Vastasel juhul on Eesti peagi olukorras, kus arstid peavad valima, milliseid erakorralist ravi vajavaid patsiente ravita jätta, sest inimesi nende eest hoolitsemiseks lihtsalt ei jätku.

Samas on meil hulk inimesi, kes sotsiaalmeedias kutsuvad üles ignoreerima piiranguid ja inimesi ennast mitte vaktsineerima. Korraldavad rahvakogunemisi olukorras, kus me võitleme viirusega, mis levib kiiremini just rahvarohketes kohtades. Kõik need tegevused süvendavad kaks aastat kestnud tervisekriisi, milles tervishoiutöötajad on pingutanud ennastsalgavalt ööd ja päevad, et päästa kõigi koroonahaigete tervis ja elu.

Kuulake neid inimesi, kelle töö on kaitsta meie elu ja tervist, mitte isehakanud virolooge, kes oma teadmised on omandanud interneti avarustes surfates või sotsiaalmeedias jagatust.

Lugesime just Lätis surnud vaktsineerimisvastase partei juhist. Võite kindlad olla, et Läti meditsiinisüsteem võitles tema elu eest sama innukalt, nagu Eestiski vaktsineerimisvastaste elude eest võideldakse.

Mina ei ole viroloog ega meditsiinitöötaja. Ma usaldan ja toetan neid, kes meie tervise eest hea seisavad. Palun sama teha kõigil. Kuulake neid inimesi, kelle töö on kaitsta meie elu ja tervist, mitte isehakanud virolooge, kes oma teadmised on omandanud interneti avarustes surfates või sotsiaalmeedias jagatust. Usaldage meie arste ja õdesid. Nad ütlevad, et töötavad oma võimete piiril. Rohkem ei jaksa. Me seisame tervishoiusüsteemi kokku kukkumise lävel.

Minge vaktsineerige ennast, sest nii aitate ennast, oma lähedasi ja Eesti tervishoiutöötajaid. Kui tegutseme koos, siis saame koroona kontrolli alla.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt