Õnne Pillak: Hädas olevaid peresid tuleb aidata, mitte karistada

Uudis
|
04.09.2015

„Kui pere on sattunud raskustesse, siis tuleb leida lahendused, kuidas neid finantsraskustesse sattumise korral abistada, mitte karistada oluliste teenuste ära võtmisega,“ kommenteerib Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak linna andmesüsteemi tõttu tekkinud olukorda, kus lastele ei tahetud anda lasteaiakohta.
 
“Arusaadav, et võlg on võõra oma ja selliseid olukordi ei saa heaks kiita, kuid nende perede karistamise asemel tuleks esmalt uurida, mis on võlgnevuse põhjus ja millised on võimalused selle likvideerimiseks,” on Pillak veendunud.
 
Pillaku sõnul on hea, et linn suutis kiiresti tekkinud olukorra lahendada ja sellistel peredel on võimalus ikkagi lasteaiakoht saada, kuid kurb on, et selline olukord üldse juhtus.
 
“Mis veel olulisem on see, et edaspidi tuleb rohkem pöörata tähelepanu nendele peredele, kellel on pärisel probleeme lasteaiakoha eest tasumisega. Lasteaedade jaoks on iga euro oluline vahend nende eelarves ning rahaprobleemides ei tohiks lasteaedasid üksi jätta,” selgitas Pillak.
 
Pillak usub, et linnavalitsusel on kindlasti teada, kui palju on neid peresid ja lasteaedasid, kes selliste võlgnevustega rinda pistavad. “Küismus on aga, kuidas linn neid peresid ja lasteaedasid oma probleemis aitab,“ sõnas Pillak. 
 
“Näiteks riik on tulnud lastevanematele appi sellega, et tõstis lastetoetusi seniselt 19 eurolt 45 eurole ning planeerib järgnevatel aastatel samuti lastetoetuste tõusu,” tõi Pillak näite, kuidas abivajavaid peresid on aidatud.
 
“Kuidas  neid peresid aitab Tallinna linn ja mida tehakse selleks, et lasteaiad saaksid ettenähtud vahendid kätte, seda olen palunud abilinnapea Kõlvartil selgitada,” ütles Pillak.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt