Õnne Pillak: Eralasteaedade toetuse kärpimine on vale

Uudis
|
Õnne Pillak
|
27.06.2014

Seni, kuni Tallinnas ei suudeta tagada kõigile lastele linna poolt soovitud lasteaiakoht, tuleb era- kui linnalasteaias ja lastehoius käivaid lapsi toetada võrdsetel alustel, arvab Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak.

„Eralasteaedade toetuse kärpimine vähendab lapsevanemate kindlustunnet saada lasteaiakoht oma lapsele kodu lähedal ja suurendab perede kulusid. Selline käitumine linna poolt on vale,“ kritiseerib Pillak Tallinna otsust, millega soovitakse eralasteaedade linnapoolset toetust vähendada.

Pillaku sõnul on iseenesest mõistetavalt lapse seisukohalt parim, kui lasteaed asub tema igapäeva elukeskkonna vahetusläheduses, kuid paraku linn seda lapsevanemale pakkuda ei suuda.

„Piltlikult öeldes pannaks Nõmme lapsevanemad otsuse ette, kas võtta vastu linna poolt pakutud lasteaiakoht Lasnamäel, sest Nõmmel lasteaiakohti napib ja Lasnamäel on neid üle, või kui on soov panna oma laps Nõmmele kodu lähedale eralasteaeda, siis maksta senisest vähemalt 100 eurot rohkem,“ tõi Pillak näite, mille vahel tuleb sügisest lapsevanematel valida.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe arvates on lapsevanemate suhtes küüniline, kui nad peavad hakkama praegusest enam maksma eralasteaiakoha eest. „Ma saaks aru, kui linn teeks omaltpoolt kõik, et luua lapsevanematele võimalused saada lasteaiakoht soovitud piirkonnas, kuid see ei ole nii.“

„Seni, kuni Tallinnas ei suudeta tagada kõigile lastele linna poolt soovitud lasteaiakoht, tuleb era- kui linnalasteaedasid toetada võrdsetel alustel,“ on Pillak kindel. „Ma usun, et Tallinna linnajuhid siiski soovivad Tallinna lastele ja lapsevanematele parimat ning sellepärast esitavad esimesel võimalusel volikogule otsustamiseks eelnõu, millega muudetakse tehtud viga ja jäetakse eralasteaedade toetus samaks linnale kuuluvate lasteaedadega.“


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt