Ojuland: Sallivus olgu juurutatud koolihariduses

Uudis
|
04.10.2012

Eesti koostöös Euroopa Komisjoni ja Itaalia, Hollandi ning Belgia partneritega tutvustasid eile Euroopa Parlamendile projekti NISO raames valminud töötulemusi.

Projekti eesmärk on kodaniku- ja meediahariduse kaudu suurendada nende õpilaste osakaalu, kes peavad lugu võrdõiguslikkusest ja inimõigustest. Eesmärgiks oli välja töötada konkurss õpilastele, mis käsitleks inimõiguste teemasid.

“Ennekõike on tegemist juhendmaterjaliga õpetajatele, kes puutuvad igapäevaselt kokku antud valdkonnaga ja ei oska antud teemat käsitleda,” ütlesid projektis osalenud õpilased. “Õnneks on meil olemas nüüd esmakordselt Eestis õpetajatele nn juhendmaterjal, mis peaks aitama kaasa olukorra mõistmisele, sellega tegelemisele ja pakub ka lahendusi, kuidas teemast koolis käsitleda.”

Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland, kes on LGBT intergrupi liige, toonitas sallivuse tähtsust ühiskonnas. “Eesti väiksuse juures on oluline väärtustada iga kodanikku ning vältida tõrjuvat suhtumist vähemustesse,” selgitas Ojuland. “Salliv ja toetav suhtuminehttps://mail.reform.ee/owa/?ae=Item&t=IPM.Note&a=New# saab alguse paljuski perekonnast ja koolist ning seetõttu on neid teemasid käsitleva õppematerjali valmimine väga õigeaegne.”

Eelmisel aastal läbi viidud küsitluste kohaselt ei ole Eesti koolides 86 % vastanute arvates antud teema leidnud piisavalt selgelt käsitlust või pole üldse käsitletud.

Projekti raames tegid õpilased videofilmi, mis on kättesaadav vaatamiseks ka aadressilt: http://seky.ee/konkursi-videod/.

Konkursi võitjaks osutus video “Love matters”, mida esitleti ka Euroopa Parlamendis.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt