Ojuland : Lahkus Eesti sõber ja suur liberaal

Uudis
|
28.07.2008

Eile (27. juulil) suri Pariisis üks olulisemaid Eesti sõpru ja toetajaid Euroopas, lord David Russell-Johnston. 75-aastane šotlane oli oma elu ajal suurimaid Eesti eest kõnelejaid ja seisis ka selle eest, et meid võetaks kiiremini vastu Euroopa Liidu ja NATO liikmeteks.

“Tegemist oli tänases Euroopas unikaalse poliitikuga. Raske on leida kedagi teist, kes nii tugevalt rajas oma positsiooni põhiväärtuste kaitsele. Ta oli kompromissitu inimõiguste ja demokraatia eest seistes. Kaotasime tema näol suurepärase sõbra ja kompromissitu liberaali, kelle elu sisu oli aus poliitika,“ meenutas Riigikogu esimene aseesimees ning Euroopa liberaalide asepresident Kristiina Ojuland, kes oli aastaid lord Russell-Johnstoni kolleeg ja lähedane sõber.  

Lord Russell-Johnston oli  Šoti Liberaalse Partei esimees aastatel 1970-74 ning partei liider aastatel 1974-1988. Aastatel  1999 kuni 2002 oli  ta Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee president.

President Arnold Rüütel väärtustas lord Russell-Johnstoni teeneid  Maarjamaa Risti II klassi ordeniga 2002 aastal.

Foto: http://www.libdems.org.uk/media/images/people/russell-johnston.jpg


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt