Ojuland ja Meikar on Valgevenes toimuva pärast mures

Uudis
|
03.03.2006

Reformierakonna aseesimees Kristiina Ojuland ja erakonna välissekretär Silver Meikar väljendavad sügavat muret Valgevenes presidendivalimiste eel suurenenud teisitimõtlejate tagakiusamise ja sagenenud vägivalla pärast.

„Kutsume Valgevene riigijuhte üles lõpetama vägivalda ja toetama vabade valimiste läbiviimist. On uskumatu, et 21. sajandil pole Euroopa riigis valimiskampaania ajal kandidaatidel võrdseid võimalusi, avalikud kogunemised on piiratud ja sõnavabadus puudub,” ütles Kristiina Ojuland. „Valgevene väärib kohta Euroopa demokraatlike riikide peres. Eesti ootab teda ja toetab teel sinna.”

Silver Meikar hindab häbiväärseks Keskerakonda kuuluva Riigikogu liikme Vladimir Velmani hiljutisi mõtteavaldusi, et valgevenelaste enamus toetab president Aleksandr Lukašenkat ja üldse oleks parem, kui Eesti oma nina Valgevene asjadesse ei topiks.
„Demokraatia eiramise suhtes ei saa ükski demokraatlik riik ükskõikseks jääda, toimugu see kus tahes maailmas,” lausus Meikar.

„Eestlased lootsid oma iseseisvuse taastamise ajal väga demokraatliku maailma toetusele ja osaliselt tänu sellele toetusele oleme me täna iseseisvad. Samasugune õigus on ka valgevenelastel loota, et demokraatlikud riigid totalitarismi ja diktatuuri nende riigis hukka mõistavad ning vaatlejatena nende riigis vabadele presidendivalimistele kaasa aitavad.”

19. märtsil toimuvad Valgevenes presidendivalimised. Viimastel päevadel on Valgevenes vägivald opositsiooni aktivistide ja liidrite vastu märgatavalt suurenenud. Üleeile peksis miilits läbi opositsiooni presidendikandidaadi Aleksandr Kozilini.

Reformierakonna pressiteenistus

Lisainfo:
Silver Meikar
Reformierakonna välissekretär
52 78 089
Teate edastas:
Triinu Rajasalu
Reformierakonna meediajuht
50 46 090

 
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt