Ojuland: Eesti on majanduskriisile jõudsalt vastu astunud

Uudis
|
05.02.2010

Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland tunnustas reedel Berliini Rahvusvahelisel Majanduskongressil peetud ettekandes Eesti valitud meetmeid majanduskriisiga kohanemiseks.

«Eesti väike eelarvedefitsiit ja madal avaliku sektori võlakoormus loovad head eeldused majanduskriisist väljumiseks,» ütles Ojuland.

Ojuland juhtis ka tähelepanu asjaolule, et järsult on vähenenud väliskaubandusdefitsiit, jooksevkonto suurest puudujäägist on lühikese aja jooksul saadud soliidsesse ülejääki.

«Mitte ainult avalik sektor, vaid ka ettevõtted ja üksikisikud on oluliselt piiranud oma kulutusi,» selgitas Ojuland. Eesti ettevõtetele on positiivne palkade paindlikkus ja tarbijatele on tervitatav esmatarbekaupade hindade langus.

«Majanduskriis on kahtlemata paljude jaoks raske proovikivi, kuid kulude kokkuhoid võib pikas perspektiivis mõjuda majandusele tervistavalt,» märkis Ojuland, viidates majandusbuumiga kaasnenud palgataseme tõusule, millele ei ole järgnenud piisav tootlikkuse tõus.

Ojuland rõhutas, et eurole üleminek on majanduskriisist väljumiseks ja majanduskasvu taaskäivitamiseks hädavajalik.

«Euro seob Eesti majanduse tugevamalt Euroopa Liidu majandusega, tõstab Eesti usaldusväärsust investorite silmis ning võimaldab Eestil sõna sekka öelda Euroopa Liidu majanduspoliitika kujundamisel. Seetõttu on kohatu rääkida «ohvritest» eurole ülemineku nimel,» lausus Ojuland.

Berliini majanduskongressil astub üles mitmeid tunnustatud majandusteadlasi ja poliitikuid, nende seas Slovakkia ekspeaminister ja -president Vladimir Meciar, endine Taani majandusminister ja asepeaminister Bendt Bendtsen ning Luksemburgi endine peaminister Dr. Jacques F. Poos.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt