Ojuland: Eesti infotehnoloogia kogemus jõuab Aserbaidžaani

Uudis
|
10.11.2008

Täna Bakuus Aserbaidžaani presidendi Ilham Alijeviga kohtunud Riigikogu aseesimehe Kristiina Ojulandi sõnul peaks Euroopa Liit oluliselt intensiivistama koostööd Aserbaidžaaniga.

Ojulandi hinnangul on Aserbaidžaani ja Euroopa Liidu vaheline koostöö seni jäänud tagasihoidlikule tasemele, kuigi Aserbaidžaan on Euroopa Liidu naabruspoliitika osaline. Konkreetset võimalust suhete edasi arendamiseks näeb Ojuland Euroopa Liidu poolses viisapoliitika lihtsustamises.

„Aserbaidžaani kui demokraatiale ja turumajandusele orienteeritud riigi kiire areng on Euroopa Liidu huvides, vastastikune kasu on juba ette garanteeritud,” kinnitas kohtumisel Ojuland.

President Alijev ja Ojuland avaldasid tagasihoidlikku lootust, et Mägi-Karabahhia küsimus on pärast Aserbaidžaani ja Armeenia presidendi vahel toimunud hiljutist kohtumist Moskvas saamas uut hingamist. „Mägi-Karabahhia probleemi rahumeelne lahendamine on olnud rahvusvahelise üldsuse eesmärk ning see mõjutaks oluliselt regiooni riikide perspektiive,” lisas Ojuland.

Lisaks kinnitas president Alijev veelkord, et Aserbaidžaan on huvitatud Eesti infotehnoloogia arenduste ülevõtmisest. Sellega seonduvalt toimub homme ja ülehomme rahvusvahelisel konverentsil BakuTel seminar, kus Eesti infotehnoloogia firma e-Governance Laboratory esitleb Eesti infosüsteemide andmevahetuskihi X-tee lahendusi.

Kristiina Ojuland osaleb avakõnega Bakuus 11.-14. novembrini toimuval BakuTel telekommunikatsioonialasel konverentsil.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt