Naistevastane vägivald Eestis

Uudis
|
29.10.2003

28. oktoobril tulid kokku NaiRe Tallinna piirkonna naised, et kuulata esinejaid, kes lähedalt tuttavad viimasel ajal päevakorda kerkinud teemaga – naistevastane vägivald Eestis.

Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi projektijuht, raamatu “Vaikijate hääled” autor ja koostaja Helve Kase rääkis Reformierakonna naistele lähemalt viimastel kuudel ajakirjanduses välgatanud uurimustest. Lisaks hirmutavatele arvudele, mis olukorra tõsidust vagustavad, selgitas ta, miks ei saa vägivallaahelasse sattunud ohver sealt omal käel välja ning tõi põhjused, miks peaks perevägivallaga tegelema riik.

Projekti “Põhja- ja Baltimaade kampaania naistega kaubitsemise vastu” juht Kristiina Luht selgitas, kuidas vägivald, prostitustsioon, naistega kaubitsemine ja lokkav töötus moodustavad tihedalt seotud probleemidepuntra, millega võitluseks puuduvad nii politseil kui sotsiaalsüsteemi töötajatel vajalik ressurss, strateegia ja mõjutusvahendid.

NaiRe soovis kuulda ka algatustest luua Tallinna linnas naiste varjupaik ja tugigrupid. Muidugi on Tallinnas inimesi, kes oleksid valmis ja kompetentsed võtma enda kanda mure ja rank töö pakkuda katust ja abi naistele, kellele on kodu ohtlik paik. Seni Tallinnas naiste turvakodu ei ole.
NaiRe uurib edasi MIKS?

Siiani ei saa karistatud prostitutsiooni vahendajad; siiani ei laabu politsei, sotsiaaltöötajate, lastekaitse koostöö; siiani jäävad perevägivalla ohvrid ilma juriidilisest nõuandest, psühholoogilisest toetusest ja praktilisest abist.
NaiRe uurib edasi MIKS?

18.15 Katrin Illak – MTÜ Tallinna Naiste Varjupaik
► VARJUPAIGA ASUTAMINE, PROBLEEMID

18.30 Velda Veia – MTÜ Eesti Sotsiaalprogrammide Keskus
► TUGIGRUPID VÄGIVALLA OHVRITELE

18.50 – 19.20 – küsimused esinejatele, sõnavõtud, diskussioon

19.20 – 20.00 – kohvilaud

Osavõtutasu 20 krooni RE ja NaiRE liikmetele, 25 krooni külalistele


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt