Monopolide ohjeldamise seadus võetakse järgmisel nädalal vastu

Uudis
|
09.06.2010

Reformierakond ja Isamaa ja Res Publica Liit arutasid täna ekspertide väljapakutud sõnastusi Monopolide ohjamise seaduse soojuse ostu korraldust puudutavas osas.

Töörühma juhtinud Hannes Astoki sõnul on leitud hea lahendus olulistele probleemidele.

“Mul on heameel selle üle, et saavutasime eesmärgi – esitatud uute ettepanekute kohaselt sissetoodava Vene gaasi osakaal väheneb meie soojatootmises ning kodumaiste kütteallikate osakaal suureneb. Lisaks saavutasime olukorra, kus ettevõtjad saavad investeerimiskindluse – üksmeelselt jäi selleks 12 aastane periood, mida hakatakse lugema kodumaise toormega, sh jäätmetest, turbast või põlevkivitöötlemise uttegaasist energia tootmise alustamises. Lisaks sai Konkurentsiameti volitusi juurde, et teha järelvalvet soojuse hinna, konkurentsi üle ning tootmisviiside kooskõlastamise osas, sõnas Hannes Astok Reformierakonnast.

„IRL on rahul, et monopolde ohjeldamise seadus säilitab oma senise näo ja kohtleb kõiki kodumaiseid energiaallikaid võrdselt. Eelistades kodumaiseid allikaid, sealhulgas nii taastuvaid energiaallikaid kui näiteks ka jäätmepõletust Vene gaasile võimaldab see alandada sooja hinda tarbijatele. Uued investeeringud odavama kodumaise toormega soojuse tootmiseks on jätkuvalt võimalikud ja tugevamalt soodustatud, ” sõnas Ken-Marti Vaher IRL’st.

“Meie jaoks on oluline, et see seadus võetakse kiiresti vastu ja kehtestab tarbijate kaitseks oluliselt rangema riikliku järelevalve kommunaalmonopolide üle,” sõnas Vaher.

Homme koguneb Hannes Astoki sõnul Riigikogu majanduskomisjon hindama töörühma ettepanekuid ning nende heakskiidul on võimalik need ettepanekud ning seadus saada ka Riigikogus II lugemise lõpetamisele ja III lugemisel vastuvõtmiseks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt