Mihkelson: kaitsekulusid tuleb pigem kasvatada

Uudis
|
Marko Mihkelson
|
10.09.2020
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Marko Mihkelsoni sõnul ei tohi valitsuskoalitsioon täita oma valimislubadusi Eesti julgeolekut kahjustades. Keeruline julgeolekuolukord nõuab Mihkelsoni meelest hoopiski kaitsekulutuste kasvatamist.
 
„Martin Helme plaan vähendada riigikaitse kulutusi 50 miljoni euro võrra on väga halb mõte, mis kahjustab üha keerulisemaks muutuvas julgeolekukeskkonnas Eesti kaitsevõimet. Juba riigikaitsekulutuste vähendamise mõte ise on ohtlik signaal, millest võivad valesti aru saada nii meie liitlased kui need, kes võiksid potentsiaalselt ohustada meie julgeolekut,“ ütles Mihkelson.
 
„Eriti kummaline on sellist uudist kuulda valitsusliikmelt, kelle erakond on lubanud viia kaitsekulud 2,6 protsendile SKPst ja unistanud erakorralisest kaitseabist USAlt. Pealegi tekitab küsimusi seegi, et koalitsioon räägib samal ajal eelarvekulutuste kärpimise kahjulikkusest,“ rääkis Mihkelson.
 
„Praeguses olukorras, kus valitsus soovib laenuraha lihtsalt jooksevkuludeks ära põletada, tuleks hoopiski leida võimalusi kaitsekulutuste kasvatamiseks. Näiteks võiks valitsus loobuda plaanist moodustada siseministeeriumi haldusalasse küsitava väärtusega sisekaitse reservüksus. Meil on puudu terve rida kriitilise tähtsusega võimekusi nagu näiteks keskmaa õhukaitse,“ ütles Mihkelson.  

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt