Michal: Vaene ja õnnelik ei sobi Eestile eesmärgiks

Uudis
|
14.11.2006

Reformierakonna peasekretär Kristen Michali sõnul oli Isamaa ja Res Publica liidu vastandumine Reformierakonnale oodatav. „Eks ikka püütakse vastanduda liidrile. Tervele mõistusele vastandumine on iseasi. Sest riigi töömehhanismi südames – riigieelarves – ei saa kajastuda abstraktsed väärtused. Kahjuks peab riigi tasemel lähtuma lasteaedade ja teede ehitamisel, pensionide tõstmisel ja vanemahüvitise maksmisel ikkagi rahast. Ma ei näe mingit põhjust, miks peaksime seadma sihiks olla vaesed ja õnnelikud.”

Peasekretär peab rõõmustavaks, et Isamaa ja Res Publica liit on jõudnud lõpuks tõdemuseni – õnn ei peitu rahas. „Pensionäridele, meditsiinitöötajatele, päästeteenistujatele või politseile sellist juttu rääkida on muidugi inetu.”

Michali sõnul saab ainult jõukas Eestis maksta meie inimestele Euroopa tipptasemel palku ja pensione ning luua peredele paremaid lastehoiu ja -kasvatamisvõimalusi. „Jõukus ei ole eesmärk omaette, vaid vahend. Jõukas Eesti suudab kindlasti parandada oma haridus- ja tervishoiusüsteemi, ainult heast tahtest ei piisa.”

Reformierakond on seadnud eesmärgiks viie Eesti 15 aastaga Euroopa viie jõukaima riigi sekka. Michali sõnul on Reformierakond veendunud, et ambitsioonikas siht jõuda 15 aastaga Euroopa viie jõukaima rahva hulka on saavutatav, kui ajada õiget poliitikat.

„Ka lihtsa retsepti oleme välja käinud – selleks tuleb sihikindlalt ja kangekaelselt jätkata maksude alandamise ja ettevõtluskeskkonna parandamisega ning investeerida lastesse, haridusse, teadusmahukasse majandusse ja õiguskorda.”

Reformierakond on juba avalikustanud terve hulga programmilisi samme, mis seatud eesmärki järgmise nelja aasta jooksul lähemale aitavad tuua.

Majanduspoliitika vallas soovib Reformierakond, et Eesti oleks jätkuvalt Euroopa atraktiivseim vaba majandusega riik. Selleks nähakse ette tulumaksu langetamist 18 protsendini, ettevõtete investeeringute tulumaksu tänase süsteemi jätkamist, väärtpaberite reinvesteeringute maksuvabastust, ettevõtete kiirkorras asutamist ja investeeringute suurendamist teadus- ja arendustegevusse.

Reformierakond on käinud välja ka rohkem kui ühe miljardilise mahuga perepoliitika paketi, milles muuhulgas soovitakse igale lapsele tagada lasteaiakoht, pikendada vanemahüvitist ja suurendada hüvitist alates kolmandast lapsest ning hüvitada kunstviljastamise kulusid.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt