Michal: Tallinna eelarves tuleb kärpida ebamõistlikke kulutusi ning vabanev raha kasutada perede ja pensionäride heaoluks

Uudis
|
24.11.2022

Tallinna linnavalitsus tutvustas kolmapäeval pealinna järgmise aasta eelarvet. Reformierakonna fraktsiooni muudatusettepanekud keskenduvad ebavajalike kulutuste kärpimisele ja selle raha suunamist lastega perede ja pensionäride heaks ning eestikeelsele haridusele ülemineku ettevalmistamiseks.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Kristen Michali sõnul leiab taaskord Tallinna linna aasta eelarvest miljonite eurode ulatuses ebamõistlikku rahapaigutust. 

„Pealinna juhtidel tuleb lõpuks loobuda ligi 3 miljoni euro suurusest linnajuhtide enesereklaamist, tugevalt vähendades ka linnapropagandatalituse töötajate pea sajakohalist aparaati. Koomale tuleb tõmmata muude poliitiliselt loodud ametikohtade arvu ning linnale soodsamaks läbi rääkida PPP-lepingud. Vabanevad miljonid tuleb suunata lastega perede ja eakate heaks. Esimesena kaotades lasteaia kohatasu ja tõstes pensionilisa järgmisel aastal 200 euroni,“ selgitas Michal.

“Tallinna linn on aastaid võidelnud eestikeelsele haridusele ülemineku vastu. Hiljuti kiitis valitsus heaks tegevuskava eestikeelsele õppele üleminekuks ja protsessi jaoks nähakse riigieelarves ette 41 miljonit eurot. Oleme teinud ettepaneku, et ka Tallinn panustaks sellesse protsessi ja hakkaks vastutöötamise asemel riigile partneriks,” sõnas Reformierakonna fraktsiooni liige, koolijuht Toomas Kruusimägi.

Dr. Eero Merilind Reformierakonna fraktsioonist esitas Tallinna eelarvesse ettepaneku valveperearstiteenuse loomiseks. Valveperearstikeskus tegutseks Tallinnas igas linnaosas kella 20-ni ja nädalavahetusel ülelinnalisena erakorralise meditsiini vastuvõtu läheduses. „Idee on lihtne. Pakkuda tallinlastele paremat perearstiabi koos linnapoolse toega,“ selgitas ta. 

Reformierakonna ettepanekute hulgast leiab ka taaskord soovi kiirendada lasteaedade hoovialade välisvalgustuse rajamist. “Selleks, et kõik Tallinna lasteaialapsed saaksid võrdsed võimalused väljas ohutult mängida, on vaja kiirendada hoovialade korda tegemise protsessi. Eelmisel aastal seda mõtet toetati, olen kindel, et ka see aasta läheb samamoodi,“ märkis fraktsiooni asejuht Sander Andla. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt