Michal: Tallinn peab juba sel aastal täitma lubaduse pensionäride hinnatõusu kompensatsiooni tõstmisest 200 euroni

Arvamus
|
Kristen Michal
|
01.02.2022

Reformierakond algatab Tallinna linnavolikogus eelnõu, millega täidetaks Tallinnas eakatele lubatu ja hinnatõusu kompensatsiooniks loodud pensionilisa suurendataks juba sel aastal 200 euroni.

“Kohalikel valmistel pooldas enamik Tallinnas kandideerinutest eakatele makstava pensionilisa tõstmist 200 euroni. Ka Keskerakond ja Sotsiaaldemokraadid, kuid nende pakutud tempoga jätkates jõuame selleni alles aastaks 2025. Tallinna rahalist võimekust teades ei ole nii pikk ootamine põhjendatud. Eriti praeguste hinnatõusude juures ja teades, et pensionäridele on iga euro oluline,” ütleb Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.

Michali sõnul maksab pensionilisa tõstmine 200 euroni 4,6 miljonit eurot. Tallinna 2022. aasta eelarve maht ületab miljardit eurot ehk on üle 76 miljoni euro suurem kui eelmisel aastal. “Linnajuhtidele meedias kiituse ostmise ja kahjulike PPP-lepingute maksmise asemel tuleks maksumaksja raha suunata pensionäride ja perede hüvanguks,” lisab Michal.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt