Michal: praegu on õige aeg korrastada remonti vajavad Tallinna lasteaiad

Uudis
|
Kristen Michal
|
30.04.2020
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Kristen Michali sõnul saaks Tallinna linn praegu majandust elavdada lasteaedade remontimise abil. Vastava ettepaneku Reformierakonna fraktsioon Tallinna linnavolikogus täna esitas.
 
„Majanduslikult rasketel aegadel on avaliku sektori roll investeeringute kaudu majanduse elavdamine. Vastutsükliline poliitika, lisaks esimestele majanduses lööki pehmendavatele meetmetele tööturul ja sotsiaalvaldkonnas, saab olla panustamine ka investeeringutes. Muuhulgas ka taristuehituses, teedest kuni hooneteni, mis vajavad korrastamist. Riik panustab täiendavalt raha kortermajade kordategemisse. Linn, mis laenu võtab, võiks kasutada seda aega kasulikult lasteaedade ja koolide korrastamisel,“ ütleb Michal.
 
„Suur osa lasteaedadest seisavad hetkel arusaadavatel põhjustel tühjemalt. Samas hulga neist vajab korrastamist, remonti, suuremal või vähemal määral. Mis oleks parem, kui kaks asja ühendada, võimalus panustada tööhõivesse ja viiruse möödudes saada kiiremini korda lasteaiad. Tallinn võtab Euroopa Investeerimispangast laenu ligi 77 miljonit eurot kasutusse ning sellest osa sobiks just vajalike investeeringute tegemiseks, mitte jooksvateks kuludeks,“ leiab Michal.
 
Reformierakonna fraktsioon tegi tänasel Tallinna linnavolikogu istungil Tallinna linnavalitsusele ettepaneku kaardistada Tallinnas remondivajadusega lasteaiad, koolid (eeldades, et selline loetelu on juba mingi varajasema seisuga olemas, ning suurt lisatööd tegelikult ei nõuagi). Seejärel võtta ette need, mille saaks lähiajal korda teha, suuremast remondist ventilatsioonitööde ja kergema korrastuseni. Reformierakond soovitab jagada see lähiaastatele ja esitada kava Tallinna Linnavolikogule tutvumiseks.
 
„Kindlasti on Tallinnas teedeobjekte ja muid ettevõtmisi, mida teha, et hoida tööhõivet ning kaitsta inimesi negatiivsete tagajärgede eest. Praegu on aeg see kava teha ning seada vaade keskpikale plaanile, et kriis majanduslikult pehmemalt meie inimestele mööduks ning see aeg kasulikult kasutatud saaks,“ lisab Michal.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt