Michal: ootame valitsuselt maksutõusude ärajätmist

Uudis
|
Kristen Michal
|
14.12.2016

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon pöördus valitsuse poole ettepanekuga võtta maksutõusuettepanekud tagasi ning järgida kuue kuu etteteatamise reeglit. Kui valitsus seda ei toeta, siis Reformierakond juhib reeglite rikkumisele maksutõusude läbiviimisel tähelepanu iga muudatusettepaneku hääletamisel, võttes selleks pausi.

„Tegime eile peaminister Jüri Ratasele ettepaneku kohtumiseks seoses riigikogus arutatava maksumuudatuste kobareelnõuga. Vestlesime eile peaministriga, ta andis viisakalt teada, et on Brüsselis Ülemkogul, arusaadav. Kahjuks ei ole eelnõu esitanud rahandusminister kohtunud opositsioonierakondadega ja ei juhtunud seda tänagi. Me oleme maksutõusude vastu sisuliselt ning oleme ka öelnud, et viis, kuidas maksumuutusi üle jala tehakse, on reeglite rikkumine. Valet asja tehakse valel viisil,“ ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.

„Reformierakond saab toetada tulumaksuvaba miinimumi tõusu, kuid ei toeta tööjõumaksude tõstmist, astmelise tulumaksu kehtestamist ja gaasiaktsiisi tõstmist, mis mõjutab 100 000 peret, tõstes hinda ca 20 protsenti. Niisamuti ei pea me õigeks ühisdeklaratsioonide esitamise võimaluse kaotamist, ootame, et valitsus siin järeleandmisi teeks ning keelu tühistaks,“ selgitas Michal.

„Vormiline etteheide puudutab seda, et antud muudatuste elluviimisel rikutakse seadust, makstõusudest tuleb anda maksumaksjale kuus kuud ette teada. Olukorras, kus isegi riigikogu rahanduskomisjonil on muudatuste lugemiseks aega vaid napp nädalavahetus, siis kuidas saab eeldada, et ettevõtjad ja Eesti inimesed saavad olla kursis maksumuutustega? See rikub reegleid ja ei ole hea tava,“ lisas riigikogu liige.

Täna tuleb riigikogus menetletavat maksutõusude eelnõu tutvustama ja kaitsma rahandusminister Sven Sester.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt