Michal: Lastekaitsepäeval lasteaia kohatasu taastamine on vale samm

Uudis
|
Kristen Michal
|
28.05.2020

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Kristen Michali sõnul on vale ja halb, et Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart taaskehtestab lasteaia kohatasu, kuigi majanduses keerulisemad ajad veel süvenevad.

Tallinna linnavolikogu arutab lasteaia kohatasu taastamist alates 1. juunist täna kell 16.00 algaval istungil.

Michali sõnul oli lasteaia kohatasu kaotamine linnavolikogu poolt õige otsus, mis ühe lapsega perele tähendas aastas 854 euro suurust rahalist kokkuhoidu, kahe lasteaias käiva lapsega pere jaoks aga 1708 eurot. “Need on suured summad, millest on peredele palju abi ka heal ajal, rääkimata siis keerulistest aegadest,“ sõnab Michal.

„Lasteaia kohatasu taastamine, eriti praegu, kui kriis majanduses ja sellega kaasnevad raskused seisavad paljudel peredel veel ees, on vale ajastusega samm. Linnavalitsus ei peaks panema keerulisel ajal kätt lastevanemate taskusse, vaid peaks hoopis üle vaatama oma kulud,” märgib Michal.

Tema sõnul teeb Reformierakonna fraktsioon täna volikogus ettepanekud, milliste toreduslike kulude arvelt Tallinn saaks lasteaedadele kohatasu katta, et lastevanemate makstav raha jääks neil oma pere kasutusse. “Keskerakond Tallinnas teeb täna ühe olulise valiku, kas linna kulusid kokku tõmmata või küsida raha lapsevanematelt, “ ütleb Michal.
 
„Lasteaia kohatasu kaotamise eest oleme seisnud 2017. aastast, põhimõttega, et haridussüsteem oleks ühtne algusest lõpuni. Kuna kohatasu ei nõuta üheski teises haridusastmes, ei ole põhjendatud selle nõudmine ka alushariduses,” lisas Michal.
 
Tallinna linna 2020. aasta eelarve maht on 824 miljonit eurot. Michali sõnul läheb lasteaia kohatasu kaotamine aastal 2020 maksma ligikaudu 11 miljonit eurot. Alates järgmisest aastast tähendab lasteaia kohatasu kaotamine linnale igal aastal ligikaudu 18 miljoni euro suurust väljaminekut. Katteallikatena saaks selle katmiseks Reformierakonna hinnangul kasutada linna propagandakulude kärbet, linnale kehvade lepingute ümber tegemist, linnaametnike tööjõukulude vähendamist ja linnaasutuste ümberkujundamist.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt