Michal: IRLi valmidus toetada Reformierakonda maksusüsteemi kaitsel on positiivne

Uudis
|
06.01.2007

Reformierakonna peasekretär Kristen Michali sõnul oli IRLi tänane jutt endiselt loosunglikult ümmargune, kuid samas on positiivne, et IRL ei soovi peale 2007. aasta Riigikogu valimisi sõlmida koalitsioonilepet erakonnaga, mille eesmärgiks on olemasolevat maksusüsteemi muuta. “Mul on hea meel selle üle, et nad on valmis toetama Reformierakonda maksusüsteemi kaitsel ja jätkuval maksude alandamisel,” ütles Michal.

Ka IRLi hariduspoliitilises lubaduses kahekordistada õpetajate palkasid pole midagi uut – Res Publica ja Indrek Raudne lubasid kunagi haridusministri portfelli omades vaid headele õpetajatele topeltpalka.

Tänasel IRLi programmitutvustusel pikemat nägemust, mille olemasolust avalikkusele pidevalt räägitud on, välja ei toodud. Reformierakonna peasekretär Kristen Michal soovitab IRLil inimeste usalduse võitmise nimel rohkem sisulist tööd teha ja sihtide seadmisel arvestada pikemaajalise visiooniga: “Ma loodan, et oma pikaajalise visiooni puudumisel asuvad nemadki toetama meie visiooni jõukast Eesti rahvast.”

Reformierakond on ainus selge tulevikuvisiooniga erakond Eestis. Reformierakonna eesmärgiks on viia Eesti viie Euroopa jõukaima riigi hulka ning Reformierakond on ka avalikustanud terve hulga programmilisi samme, mis seatud eesmärki järgmise nelja aasta jooksul lähemale aitavad tuua.

Majanduspoliitika vallas soovib Reformierakond, et Eesti oleks jätkuvalt Euroopa atraktiivseim vaba majandusega riik. Selleks nähakse ette tulumaksu langetamist 18 protsendini, ettevõtete investeeringute tulumaksu tänase süsteemi jätkamist, väärtpaberite reinvesteeringute maksuvabastust, ettevõtete kiirkorras asutamist ja investeeringute suurendamist teadus- ja arendustegevusse.

Reformierakond on käinud välja ka rohkem kui ühe miljardilise mahuga perepoliitika paketi, milles muuhulgas soovitakse igale lapsele tagada lasteaiakoht, pikendada vanemahüvitist ja tagada iga lapse huvialategevuse tarvis 2000 krooni ringiraha aastas. Täpsem informatsiooni: www.reform.ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt