Michal: europarlamenti tegijad, mitte lubajad

Uudis
|
08.04.2009

Täna kell 13 annab Reformierakond Vabariigi Valimiskomisjonile registreerimiseks üle Reformierakonna europarlamendi kandidaatide nimekirja.

Michali hinnangul on selge, et kõik parteid ja kandidaadid lubavad ühtviisi seista Eesti huvide eest. Seetõttu saab määravaks küsimus, kes seda tänases Euroopas tegelikult suudab. „See vahe eristabki tegijad lubajatest,” toonitas Michal.

„Meie ridadest on tulnud neli tugevat välisministrit, kellest kolm – Kristiina Ojuland, Urmas Paet, Rein Lang – kandideerivad ka neil valimistel meie nimekirjas. Neljas, Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas, on kõige mõjukamale rahvusvahelisele ametikohale jõudnud eestlane läbi aegade. Just selliseid Euroopa tasemel tegijaid on vaja Eesti huvide kaitsmisel Euroopa südames, ” ütles Michal.

Reformierakonna peasekretäri sõnul vajame europarlamenti Euroopa tasemel tegijaid selleks, et Eestit märgataks ja meie arvamuse ning huvidega arvestataks. „Näiteks siis, kui me räägime Eesti järgmisest suurest sihist eurost, mis on otseses seoses Eesti majandusele uue hoo andmisega. Näiteks siis, kui me räägime Eesti julgeoleku tagamisest. Näiteks siis, kui me räägime Euroopa Liidu asjaajamise muutmisest kodanikule lihtsamaks, läbipaistvamaks ja odavamaks,” lausus Michal.

Reformierakonna Euroopa tasemel tegijate meeskonda kuuluvad Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland, välisminister Urmas Paet, Riigikogu liikmed Igor Gräzin, Silver Meikar, Raivo Järvi, Mati Raidma, kultuuriminister Laine Jänes, Riigikogu liige Hannes Astok, Kuressaare linnapea Urve Tiidus, Riigikogu liige Tõnis Kõiv, justiitsminister Rein Lang ja ettevõtja Kalev Kallemets.

Reformierakonna Euroopa Parlamendi valimiste platvorm keskendub Eesti majanduskasvu taastamisele ja julgeoleku tagamisele.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt