Meikar: Tõmošenko edu ahvatleb valimispettusteks

Uudis
|
01.10.2007

Ukrainas valimisi vaatlev Riigikogu liige Silver Meikar hoiatab valimistulemuste hindamisega kiirustamast, sest seni on loetud peamiselt oranži revolutsiooni-meelsete piirkondade hääled ning see võib ahvatleda osasid Ida-Ukraina piirkondi tulemusi kallutama peaminister Viktor Janukovitšile soodsas suunas.

Pärastlõunaks on suurem osa loetud häältest tulnud just Lääne- ja Kesk-Ukrainast, kus populaarsusküsitlused kalduvad Julia Tõmoshenko ja president Viktor Juštšenko blokkide poole. Meikari sõnul annab see aga vastastele teadmise, kui palju tuleks tulemusi kallutada, et lõpptulemus vastupidiseks osutuks.  

„Ma loomulikult loodan väga, et Ukraina valimised jäävad lõpuni ausateks. Kuid valimiste demokraatlikult õnnestumine võib sattuda ohtu, kui keegi peaks janukovitši-meelsetes piirkondades kaasa minema ahvatlusega kallutada tulemusi näiteks vajaliku 1000 hääle võrra,” hoiatas Meikar.

„Õnneks on olukord Ukrainas muutunud niivõrd, et Janukovitši toetus pole enam demokraatiale ebanormaalne 95%, nagu oli seda idapoolsetes piirkondades kolm aastat tagasi. Kuid temale oleks vajalik ka see, et potentsiaalsed tulevased koalitsioonipartnerid kommunistid ja sotsialistid kindlustaksid endale valimiskünnise ületamise.”

Meikar hoiatab tulemuste kuulutamisest enne, kui tibud loetud ja valimised on kuulutatud ausateks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt