Meikar: Tallinnasse Valgevene infokeskus

Uudis
|
04.03.2008

Riigikogu Valgevene toetusgrupi esimees Silver Meikar toetab ideed luua Eestisse Valgevene infokeskus.

Silver Meikar avaldas lootust, et valgevenelaste kongressil osalenud kodanikuühiskonna organisatsioonide esindajate idee luua Tallinnasse Valgevene infokeskus saab reaalsuseks juba enne sügisel toimuvaid parlamendivalimisi Valgevenes.

Infokeskuse eesmärk on luua valgevenelastele uus internetipõhine meediakanal, kus antakse objektiivset infot nii riigis kui ka välismaal toimuvast. Arvatavasti Tallinnasse loodav keskus hakkab koondama ja analüüsima informatsiooni Valgevene kodanikuorganisatsioonidelt.

„Idee realiseerumisel muutuks Eesti kohaks, kus toimuks olulise info analüüs,” ütles Meikar. „See tähendaks, et ka meil oleks palju parem info Valgevenes toimuvast ning samuti oleks see heaks kanaliks valgevenelastele tsenseerimata informatsiooni saamiseks,” lisas Meikar.

Valgevene ainuke vaba infokanal on internet, mida kasutab erinevatel hinnangutel 15-20% elanikest ja nende arv tõuseb kiiresti. Infokeskus tähendab nii analüüskeskust kui ka tehnilist baasi. Mekiari sõnul on Valgevene diasporaa eesmärgiks luua internetis alternatiivne telekanal, mis pakuks Lukashenka poolt kontrollitud televisioonile alternatiivi.

„Eesti on viimastel aastatel kujunenud üheks Valgevene demokraatia suurimaks toetajaks,” rõõmustas Riigikogu toetusgrupi esimees Silver Meikar. Täna võimaldab Eesti riik 15 poliitilisel põhjusel Valgevene ülikoolidest väljavisatud üliõpilasel tasuta õppida Eestis.

1.-5. märtsini Tallinnas toimuval Valgevene diasporaa  liidrite kogunemise eesmärgiks on liita erinevates maades resideerivaid valgevenelasi, kellest paljud on olnud sunnitud oma kodumaalt lahkuma poliitilistel põhjustel. Ürituse peakorraldajaks on Eesti kodanikeühendus Valgevene Uus Tee ja toetajad on Avatud Eesti Fond, Eesti Välispoliitika Instituut ja Saksa Marshalli Fond.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt