Meikar: Julia Tõmošenko valimine peaministriks avab võimaluse stabiilsusele ja reformidele

Uudis
|
18.12.2007

Täna valisid 226 Ukraina Verhovna Rada liiget Julia peaministriks. Riigikogu Eesti-Ukraina parlamendirühma esimees Silver Meikar saatis Julia Tõmoshenkole õnnitlused.

Meikari arvates iseloomustab oranži revolutsiooni järgset Ukrainat poliitikute omavaheline kisklemine ja poliitika „mida halvemini, seda paremini”. „Loodan, et Julia valimine peaministriks avab võimaluse stabiilsusele ja reformidele.”

Reformiteede alguses oleval riigil on jäänud aasta otsa seadused vastu võtmata. Meikari hinnangul on Ukraina sisuliselt seisnud paigal, kui oleks pidanud edasi tormama ja loodab, et opositsioon on valmis koalitsioonile appi tulema Ukrainale hädavajalike reformide elluviimiseks.

Meikar on veendunud, et Ukrainale kuulub õigusega koht Euroopa õnnelike riikide seas, kuid selleks peavad nad ise kõvasti tööd tegema. Julia valimine avab selleks tee.

Silver Meikar helistas täna Verhovna Rada saadikule ja Julia Tõmoshenkole lähedal seisvale Andriy Shevtchenko ja palus tal edastada õnnitlused Julia Tõmošenkole

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt