Meikar: Birma aitamiseks aega napilt

Uudis
|
07.11.2007

Silver Meikar kirjutas eile koos Tšehhi ja Slovaki kolleegidega alla resolutsioonile, mis kutsub Euroopa Liitu kehtestama karmimad sanktsioonid Birma vägivaldsele režiimile. Septembris puhkenud hunta vastastele meeleavaldustes on vaatlejate hinnangul tapetud vähemalt 200 inimest, nende seas Jaapani ajakirjanik.

Ühisavalduses nõutakse, et Birma sõjaline režiim vabastaks koheselt poliitvangid ning lõpetaks Birma demokraatlike jõudude juhi Daw Aung San Suu Kyi koduarsti. Rahumeelse lahenduse tagaks hunta osalemine läbirääkimistel demokraatlike jõudude, etniliste gruppide juhtide ja ÜRO poolt määratud rahvusvaheliste esindajate vahel.

Silver Meikari arvates on Birma režiim muutunud viimastel nädalatel veelgi vägivaldsemaks ning igapäevaste läbiotsimiste, arreteerimiste ja tapmiste abil suutnud suuresti lämmatada opositsiooni tegevuse. Raskustest hoolimata toimus ka eelmisel nädalal mitu väiksemat väljaastumist.

„Aeg Birma aitamiseks on üürike,” ütles Silver Meikar. „Sõjaline hunta on valitsenud riigis 17 aastat ja vähene või viivitusega toetus tähendab birmalastele pikki järgnevaid aastaid totalitaarses režiimis elamist.”

Silver Meikar osales Tšehhi parlamendis toimunud seminaril „Burma Alert: Action Needed Now”. Ürituse raames kohtus Meikar tšehhi endise presidendi ja inimõiguste suure toetaja Vaclav Haveliga.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt