Meikar avaldab Tiibeti olümpiamängude külastamisega toetust tiibeti pagulassportlastele

Uudis
|
25.05.2008

Täna lõppevad Indias Dharamsalas esimesed Tiibeti olümpiamängud, mille eesmärk on pakkuda tiibeti noortele sportlastele võimalust osa saada suvel Pekingis toimuvate olümpiamängude vaimust. Dharamsalas elavad paljud Tiibetist põgenenud ja seal asub ka Tiibeti eksiilvalitsus ja dalai-laama residents.

“Tiibeti olümpiamängude korraldajad on rõhutanud, et tegemist ei ole Hiina vastase poliitilise aktsiooniga,” ütles riigikogu liige Silver Meikar. “Siiski loodetakse selle positiivse spordiüritusega juhtida rahvusvahelise üldsuse tähelepanu tiibetlaste olukorrale.”

Kokku vaid 23 võistlejat võtsid üksteiselt mõõtu erinevatel spordialadel ujumisest vibulaskmiseni. Täna toimuvad veel staadionialad – erinevad jooksudistantsid, odavise ning kõrgus- ja kaugushüpe. Õhtuse lõputseremoonia peaesinejaks on Eesti bänd “Flowers of Romance” (Vennaskond).

“Soovin mängude jälgijana avaldada toetust Tiibeti paguluses elavatele sportlastele,” põhjendas oma osalemist Silver Meikar. “Tahaks loota, et järgmistel Tiibeti olümpiamängudel on siia tulemas veel teisi Euroopa Liidu liikmesriikide parlamendisaadikuid.”

Silver Meikaril on homme kavas kohtuda ka Tiibeti eksiilvalitsuse liikmetega, et saada neilt täpsemat teavet Tiibetis toimuva kohta.

15-25. mail toimunud Tiibeti olümpiamängude kohta saab rohkem infot aadressilt http://www.tibetanolympics.com/

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt