Meelis Atonen: eraisikute investeeringud on võimalik tulumaksust vabastada juba järgmisest aastast

Uudis
|
11.07.2007

Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen soovitab tõsiselt kaaluda eraisikute investeeringute tulumaksuvabastuse rakendamist juba järgmise aasta algusest.

“Koalitsioonikõnelustel oli juttu, et eraisikute ja ettevõtete investeeringute maksustamine tuleks võrdsustada 2008. aastast,” lausus ta. “Peaksime andma selge signaali: Eestis koheldakse ettevõtjaid ja eraisikuid võrdselt. Lisaks vajame riigi poolt tugevat sõnumit, et tarbimisele tuleb eelistada säästmist ja investeerimist. Investeeringute tulumaksuvabastuse laiendamine eraisikutele on üks võimalus seda sõnumit saata,” lausus ta.

Atonen kinnitas, et eraisikute investeeringute vabastamine järgmisest aastast avaldaks mõju alles 2009.aasta eelarvelaekumistele. “Aktsiiside kohene tõstmine peaks selleks ajaks riigikassat juba tublisti täitma,” märkis ta.

Reformierakonna aseesimehe sõnul on valitsusel ja Riigikogul järgmise aasta eelarvet menetledes igal juhul vaja arutada võimalust rakendada eraisikute investeeringute tulumaksuvabastus juba 2008. aasta 1.jaanuarist.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt