Mati Raidma: Rootsi merekaitse tegutsemiskindlusest on palju õppida

Uudis
|
|
21.10.2014

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul annab Rootsi tegutsemismudel kindlust ka Eestis minna edasi ideega ühendada erinevates alluvustes olevad laevastikud ja seirevõimekused, et tagada kompaktne ja ühtne reageerimisvõimekus.

„Rootsi käitumisest praeguses situatsioonis nende rannikuvetes tasub õppida seda, et oma piirialade kaitseks ei jagata end politsei ja piirivalve mereüksuseks ja mereväeks. Julgeolekuküsimuse tekkimisel reageeritakse kohe ja kõikide vahenditega,“ lausus Raidma.

„Seetõttu ei ole Rootsi pidanud aega kulutama aruteludeks, kas Kaitsevägi tohiks või mitte reageerida. Seda situatsioonis, kus täpselt veel ei teata, kellega või millega tegu,“ kommenteeris Raidma.

Reformierakonna „Rahvusliku julgeoleku strateegia“ näeb ette ühtse riikliku laevastiku loomist, milleks ühendab mereväe ja erinevate ametkondade (sh piirivalve) laevad ning arendab välja nõuetele vastava baassadama. Koostöös liitlastega on kavas arendada välja ka side- ja juhtimissüsteemid, arvestatav õhu- ja meredessanditõrje võimekus ning alustada rannakaitse loomist Kaitseliidu baasi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt