Mati Raidma: riik sisustab ning väärtustab veterani staatuse

Uudis
|
24.11.2012

Riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul oli sel nädalal komisjoni istungil käsitlusel ning leidis üksmeelse toetuse „Poliitika Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide osas aastateks 2013-2017“, mis sisustab ning väärtustab Kaitseväe ja Kaitseliidu veterani staatuse.

„On hea tõdeda, et Reformierakonna 2011. aasta valimisprogrammi lubadus algatada Eesti iseseisvuse ja julgeoleku nimel välismissioonidel osalenute kodanikuühiskonda ja -ellu tõhusa taasrakendamise poliitika leidis koha koalitsioonileppes ja on nüüd ka väljatöötatud veteranipoliitika näol omandanud konkreetse kuju,“  lausus Riigikaitsekomisjoni esimees ja idee üks algatajaid Mati Raidma.

Parlamendisaadiku sõnul on Eesti iseseisvuse ja julgeoleku nimel välismissioonidel osalenute ühiskonda ja tavaellu naasmine ja vastavate teenuste arendamine ning võimekuste suurendamine riigi moraalne kohus ja vähim, mida saab nende meeste ja naiste hüvanguks teha, kes on oma tervise ja elu hinnaga täitnud riigi antud ülesannet kriisikolletes väljaspool Eestit.

„Arutelude käigus on antud veteranipoliitikat laiendatud kõigile teenistusülesannete täitmisel või sõjaväelises väljaõppes tervisekahjustuse saamise tagajärjel püsivalt töövõimetuks tunnistatud Eesti Kaitseväe kaitseväelastele ja Kaitseliidu tegevliikmetele,’’ ütles Raidma.

Mati Raidma rõhutab, et Eesti riigi iseseisvuse kaitstus on suur väärtus ning selle ülesande täitjate väärtustamine on meie aukohus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt