Mati Raidma: Iraak saab varsti ise hakkama

Uudis
|
19.12.2007

Riigikogu pikendas täna Eesti kaitseväelaste mandaate Kosovos ja Iraagis ning andis aastase mandaadi osalemaks Euroopa Liidu Põhjala Lahingugrupi tegevuses. Koos üle-eelmisel nädalal pikendatud missioonidega Afganistanis ning Bosnia-Hertzogovinas osaleb kaitsevägi järgmisel aastal viiel välismissioonil.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul realiseerib Eesti missioonidel oma kohustusi rahvusvahelise julgeoleku kujundamisel ning kinnistab liitlassuhteid NATOs ja  Euroopa Liidus. „See on osa meie riigi julgeoleku kindlustamisest,” lisas Raidma.

„Põhjala Lahingugruppi panustamine on Eestile Euroopa Liidu julgeoleku ning kaitsepoliitikas aktiivse osalemise väga vajalik otsustus. Olles aktiivsed osalised Euroopa Liidu sõjalises kiirreageerimise mehhanismis, tõstame oma kaitsevõimekuse veenvust,” selgitas Raidma.

Mati Raidma sõnul on olukorra parandamine Iraagis kindlalt üks rahvusvahelisi prioriteete. „Sellele andis kinnitust ka eilne ÜRO Julgeoleku Nõukogu poolt ühehäälselt vastuvõetud resolutsioon, mis toetas Iraagi valitsuse palvet jätkata ka 2008. aasta rahvusvahelist julgeoleku tagamise operatsiooni,” kinnitas Raidma.

„Eesti jätkab oma panustamist Iraagis tekkinud julgeolekuvaakumi tasakaalustamisse. Liitlaste kohaolek annab Iraagile aega enda võimekuste väljaarendamiseks, milles on saavutatud 2007. aastal tuntav edasiminek,” sõnas Raidma.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt