Mati Raidma: Eesti iseseisvuse eest võidelnud mehed väärivad tunnustust

Uudis
|
19.01.2011

Täna Riigikogus kohtunud Reformierakonna fraktsiooni ja Eesti Vabadusvõitlejate Liidu esindajad tõdesid, et II maailmasõja ajal relv käes Eesti riikliku iseseisvuse eest võidelnud eesti mehed väärivad tunnustamist.

Riigikaitse komisjoni esimehe Mati Raidma sõnul oli suur au võtta Riigikogus vastu mehi, kes võitlesid relv käes Eesti vabaduse eest. ”Need mehed ei kaotanud ka kõige raskemal hetkel lootust ning võitlesid viimse hetkeni Eesti iseseisvuse eest,” lausus Raidma.

Kohtumisel oli arutuse all Eesti Vabadusvõitlejate Liidu soov Riigikogu otsusega tunnustada vabadusvõitlejatena neid eesti mehi, kes II maailmasõja ajal võitlesid Eesti riikliku iseseisvuse eest Punaarmee vastu. Teise ettepanekuna soovitakse rajada Tallinnasse okupatsioonivõimude poolt hukatud ja repressioonide läbi hukkunud Eesti Vabariigi ohvitseride memoriaali.

Raidma sõnul oli kohtumine töine ja positiivne. ”Otsustasime tänasel kohtumisel, et alustame lähiajal tööd vastava koostööleppe sõlmimiseks Reformierakonna ja Eesti Vabadusvõitlejate Liidu vahel. Lepe sätestaks ühishuvid ning järgnevatel aastatel realiseerimist vajavad eesmärgid. Sarnase koostööleppe sõlmis Reformierakond möödunud aastal Eesti Memento Liiduga,” lisas Raidma.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt