Maris Lauri: valitsuse eelarvepoliitika pärsib ettevõtete investeeringuid

Uudis
|
Maris Lauri
|
19.04.2017

Valitsuse lühinägelik eelarvepoliitika pärsib ettevõtete investeeringuid, milleta majandus ei saa kasvada, ütles majandusanalüütik, riigikogu liige Maris Lauri (Reformierakond).

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Maris Lauri juhtis infotunni küsimustes peaminister Jüri Ratasele tähelepanu sellele, et Eesti Panga hinnangul on tänases majandussituatsioonis ohtlik valitsuse plaan viia riigieelarve tasakaalust välja.

„Kui ettevõtted ei tunne, et nad võiksid investeerida, siis see mõjutab meie tulevikku mitte täna ega homme, vaid kaugemas perspektiivis. Maksusüsteemi sagedased ja vähe reageerimisaega jätvad muudatused suurendavad ettevõtete ebakindlust ja seega pärsivad investeeringute tegemist,“ ütles Lauri.

„Praegused eelarvepoliitika otsused mõjutavad seda, mis juhtub aastal 2021 ja hiljem. Tundub, et valitsus pole maksumuudatusi ja laenuvõtmist planeerides kaalunud, kuidas see mõjutab Eesti majanduslikku olukorda ja eelarvet pikas perspektiivis,“ lausus riigikogu liige.

Majandusanalüütik märkis, et Euroopa Liidu struktuurifondide rahad vähenevad oluliselt, mis tähendab seda, et riik peab investeeringuid tegema oma vahenditest või võtma laenu.

„Elanikkond vananeb, mistõttu maksusurve eelarvele tulevikus üksnes tugevneb. Kahjuks mõtleb praegune valitsus ainult sügiseste kohalike valimiste ja parimal juhul järgmiste riigikogu valimiste ajaperspektiivis,“ lisas Lauri.

Peaminister Jüri Ratas vastas täna riigikogu infotunnis küsimustele riigi eelarvestrateegia kohta aastateks 2018-2021, mille arutelud jätkuvad valitsuses.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt